Nieruchomość w zabudowie bliźniaczej dla osób ceniących nowoczesny design i bliskość lasu.
Bezpośrednie sąsiedztwo obszaru Natura 2000-Jezioro Świdwie, stadnina koni i las.
NIERUCHOMOŚĆ
Bliźniak z dużym ogrodem z możliwością postawienia wiaty na auto.
Nieruchomość w stanie deweloperskim.
Na powierzchnię 108,3 m2 (pow. całkowita 118m2) składają się dwa poziomy:
I poziom (61,2 m2):
- wiatrołap (5,1m2)
- kotłownia (5,2m2)
- korytarz (6,8m2)
- łazienka (3,5m2)
- salon z otwartą kuchnią, jadalnią i wyjściem na taras (40,6m2)
II poziom (56,8 m2):
- korytarz (6,8m2)
- pokój 1 (10,4m2)
- pokój 2 (13,3m2
- pokój 3 (16,9m2)
- łazienka (9,4m2)
DZIAŁKA
Istnieje możliwość zaprojektowania i zmiany układu funkcjonalnego i ścian działowych (w stosunku do projektu wyjściowego), pod indywidualne potrzeby nabywcy lokalu.
Oraz postawienie wiaty na auto.
OPIS ROZWIĄZAŃ KONSTRUKCYJNYCH
Ściany fundamentowe–wewnętrzne i zewnętrzne z bloczków betonowych kl. 20MPa, gr. 24cm, na zaprawie cementowej Rz=10MPa, spoinowane poziomo i pionowo.
Ławy fundamentowe –posadowienie bezpośrednie, na ławach wysokości 40cm, na głębokości 0,95 cm od poziomu 0,00 budynku .Fundamenty zaprojektowane są z betonu C20/25, zbrojonego stalą BSt500 o otulinie dolnej 5cm i bocznych4cm.
Ściany kondygnacji nadziemnych–murowane gr. 24cm z bloczków wapienno-piaskowych. Lokalnie ściany wzmocnione trzpieniami żelbetowymi. Ściany nośne spięte wieńcem żelbetowym z betonu C20/25zbrojonego podłużnie stalą BSt500.
Strop nad parterem–wylewany żelbetowy monolityczny krzyżowo-zbrojony, gr. 16cm.
Nadproża–prefabrykowane typu L19 oraz żelbetowe monolityczne wylewane łącznie ze stropem, betonu C20/25.
Schody wewnętrzne –dwubiegowe łamane, żelbetowe , ze spocznikiem żelbetowym, monolityczne wylewane na mokro na placu budowy.
Konstrukcja dachu–więźba dachowa zaprojektowana jako drewniana, w układzie krokwiowo -jętkowym. Pokrycie dachówką ceramiczną. Drewno impregnowane, klasy C24.
IZOLACJE TERMICZNE ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH :
Ocieplenie ścian zewnętrznych powyżej cokołu -ocieplenie ścian zewnętrznych ze styropianu fasadowego grafitowego o współczynniku przewodzenia ciepła nie wyższym niż λ≤0,036W/(mK) o grubości 20cm, metodą lekką mokrą.
ŚCIANY WEWNĘTRZNE :
-Ściana nośna -Zaprojektowano z bloczków z betonu komórkowego gr. 24cm, izolacyjność akustyczna Rw=50dB.-Ścianka działowa-Ścianki wydzielające pomieszczenia wewnątrz budynku zaprojektowano z bloczków z betonu komórkowego o gr. 12 cm na zaprawie cienko spoinowej, izolacyjność akustyczna Rw=48dB.
STOLARKA DRZWIOWA I OKIENNA:
Drzwi zewnętrzne, frontowe :
-Drzwi antywłamaniowe, jednoskrzydłowe;
-Wymiar drzwi w świetle przejścia min. 100x200 cm;
-Współczynnik przenikania ciepła dla drzwi U≤ 1,3 W/m²K
-Współczynnik Rw= 32 dB
Okna:
-Okna z pakietem 3-szybowym na profilu VECA, współczynnik przenikania ciepła dla całego okna U≤ 0,9W/m2K, kolor antracyt od zewnątrz, od wewnątrz białe,Izolacyjność akustyczna Rw 32dB, nawiewniki higrosterowalne.
-Okno połaciowe i wyłaz dachowy: konstrukcja klapowa -otwieranie uchylne, ościeżnica z drewna sosnowego impregnowanego -profile w kolorze ciemnoszarym .
ELEMENTY ZEWNĘTRZNE:
- Ogrodzenie : Panele siatka 3d.
- Ogród: Przygotowanie pod ułożenie traw w rolkach.
- Utwardzenia, dojścia, podjazdy i taras:Z kostki betonowej mulitcomplex w kolorze grafitowym/antracytowym.
- Wykończenie ścian zewnętrznych: Główny materiał elewacyjny stanowi tynk zewnętrzny, silikonowy, barwiony w masie w kolorze białym i ciemno szarym/antracytowym. Rozwiązania systemowe ALPOL.
-Parapety zewnętrzne: Projektuje się parapety zewnętrzne z blachy ocynkowane gr. 0,55÷0,80mmmalowanej lub powlekanej w kolorze antracytowym.
-Rury spustowe i rynny: Projektuje się rury spustowe 70 x 80 mmoraz rynny o przekroju prostokątnym 135 mm z pcvw kolorze antracytowym.
- Balustrady: Na balkonach i wnękach okiennych projektuje się balustrady systemowe z wypełnieniem ze szkła hartowanego na profilach ze stali nierdzewnej szczotkowanej lub ocynkowanej malowanej na kolor antracytowy.
- Dach: wielospadowy, o kątach nachylenia 45 i 30o, pokryty dachówką ceramiczną, w kolorze ciemnoszarym/antracytowym zgodnie z częścią graficzną projektu. Konstrukcje dachu zaprojektowano jako drewnianą. Odprowadzenie wody z dachu za pomocą systemu rynien i rur spustowych, do kanalizacji deszczowej.
WYPOSAŻENIE BUDOWLANO-INSTALACYJNE
-Instalacja wodociągowa na cele bytowe-Budynek będzie zasilany w wodę z projektowanego przyłącza wodociągowego, nawiązanego do miejskiej sieci wodociągowej wg odrębnego opracowania realizowanego zgłoszeniem robót budowlanych nie wymagających pozwalania na budowę.
-Kanalizacja sanitarna-Ze względu na brak sieci kanalizacji sanitarnej w pobliżu projektowanej zabudowy projektuje się odprowadzenie czystości ciekłych z budynku (lokalu) do przydomowej oczyszczalni ścieków (np. BIO-HERO-II o przepustowości nie przekraczającej 5m3/dobę).
-Kanalizacja deszczowa- Przewiduje się odprowadzenie wód opadowych z dachu za pomocą projektowanej sieci przewodów do zbiornika retencyjnego na terenie działki budowlanej.
Instalacja centralnego ogrzewania-Projektuje się instalację centralnego ogrzewania z indywidualnych kotłów gazowych.
Piec Buderus 24kW, zasobnik 160l. Rury i kształtki w systemie HERZ.
W całym lokalu projektuje się ogrzewanie podłogowe.
-Instalacja ciepłej wody użytkowej- Ciepła woda użytkowa przygotowywana w kotle gazowym.
-Instalacja wentylacyjna–Lokale mieszkalne wentylowane grawitacyjnie, przewidziane nawiewniki higrosterowalne w oknach.
-Instalacja fotowoltaiczna–Projektuje się wyprowadzenie i przygotowanie instalacji fotowoltaicznej do możliwego montażu paneli fotowoltaicznej przez użytkowników lokali mieszkalnych.
-Instalacje elektryczne, niskonapięciowe –Obiekty zasilane będą z projektowanego złącza kablowego z sieci miejskiej.
LOKALIZACJA
20 min od Szczecina, 3 km od Dobrej, blisko Las oraz stadnina koni
Zapraszam na prezentację.