Zabytkowa willa z najlepszym adresem w Warszawie

Dom | Sprzedaż | Warszawa, Śródmieście, ul. Belwederska

12 990 000 PLN

Powierzchnia
686 m2
Pow. działki
1 370 m2
Liczba pokoi
20
Rok budowy
1927
Typ domu
Wolnostojący
Numer oferty
BON45890

Opis

Oferujemy Państwu do sprzedaży historyczną Willę Szererów zlokalizowaną przy ul. Belwederskiej.

Budynek został wybudowany w latach 1927-1928 wg projektu Józefa Czajkowskiego dla sędziego Mieczysława Szerera i jego żony Felicji - malarki.
Projektant należał do grona prekursorów rodzimej stylistyki art-deco, mocno osadzonej w tradycjach sztuki ludowej inspirowanej rustykalnymi tradycjami Podhala,. Płynnie posługiwał się bogactwem materiałów oraz kompozycji geometrycznych. Te wyjątkowe zaprojektowane detale art-deco, przepięknie stylizowana klatka schodowa z balustradą czy drzwi wejściowe przetrwały do dziś i pozwalają docenić gust pierwszych Właścicieli i twórcy.

Pierwotny projekt budynku miał na parterze centralnie zaprojektowany hall, po stronie wschodniej umieszczono jadalnię z wykuszem oraz salon, po stronie zachodniej –gabinet i klatkę schodową.
Na piętrze ulokowano pokoje sypialne i łazienki. Na poddaszu Pani domu miała pracownię malarską (w wystawce północnej) oraz mieściła się tu służbówka. Część gospodarcza zaprojektowana była w skrzydle i północnej części przyziemia oraz piwnicy.

Willa w czasie wojny znalazła się w granicach dzielnicy niemieckiej i dzięki temu nie została zniszczona.
Po wojnie dekretem Bieruta trafiła do Zarządu Kwatermistrzostwa Instytucji Centralnych MON. Po wielu latach odzyskana przez spadkobierców rodziny Szererów.


Szczegóły:
- Budynek 686 m2
- Działka 1370 m2
- Grunt w dzierżawie wieczystej do 2107 roku
- Budynek i otoczenie wpisane do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
- 2,5 kondygnacji naziemnych i przyziemie
- wyposażenie willi nie jest przedmiotem sprzedaży.

W samym centrum historycznej części Warszawy, z klimatycznym ogrodem, obok Łazienek Królewskich, po sąsiedzku z Pałacem Belwederskim czy Willą Gabriela Narutowicza.
Taka oferta to rzadkość na rynku nieruchomości. Jeśli szukasz prestiżowego miejsca z adresem wartym każdej ceny, zapraszam Cię serdecznie do kontaktu.

Pokaż więcej 
Anna Szymanek

Anna Szymanek

Agent nieruchomości

Dodatkowe informacje

Materiał
Cegła
Piwnica
Tak
Ciepła woda
Wodociąg miejski
Kanalizacja
Miejska
Ogrzewanie
CO miejskie

Lokalizacja

Zapytaj o ofertę

Administratorem danych osobowych jest Bonus W. Walasik Spółka komandytowa z siedzibą przy al. Bohaterów Warszawy 34/35, 70-340 Szczecin (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres iod@bonusnieruchomosci.pl.… czytaj więcej
© 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone | Program dla biur nieruchomości - ASARI CRM