Czym jest Home Staging i jak wpływa na sprzedaż mieszkania

Home Staging, który ostatnimi laty zyskuje coraz większą popularność, proponuje rozwiązania, dzięki którym, niekoniecznie znacznym nakładem, Twoja nieruchomość może zyskać w oczach jej potencjalnych nabywców. Najprościej mówiąc jest to profesjonalne przygotowanie wnętrza mieszkania, domu lub lokalu do sprzedaży czy wynajmu. Home Staging obejmuje jednak nie tylko poprawę wyglądu nieruchomości, lecz także profesjonalnie wykonane zdjęcia i odpowiednie działania marketingowe, co pozwala dotrzeć z ofertą do znacznej liczby osób zainteresowanych zakupem.

Co dokładnie zrobić?

Czasami wystarczy po prostu gruntownie posprzątać i „odgracić” dom, a czasami niezbędne jest usunięcie usterek czy malowanie, tapetowanie albo nawet wymiana mebli. Niezwykle ważne jest odpersonalizowanie nieruchomości, co uzyskamy m.in. dzięki ograniczeniu pamiątek rodzinnych. Całość dopełnia spójność kolorystyczna i dodatki. Na tym trzeba się znać. Istotne są umiejętnie dobrane detale – kolorowe poduszki, świeczki, książki w sypialni czy pachnące pieczywo w kuchni, żywe kwiaty w wazonie – wszystko dopasowane do naszej nieruchomości i grupy docelowej.

Nie można jednak przesadzić. Nadmiar tzw. gadżetów może ograniczyć przestrzeń i efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Ważne, żeby zastosować odpowiednie narzędzia, które przyniosą oczekiwany rezultat, a nie po prostu wypełnić wnętrza dekoracjami. W tym celu warto skorzystać z doświadczenia profesjonalisty, który doradzi jak zwiększyć atrakcyjność konkretnej nieruchomości, przy minimalnym wkładzie finansowym i w konsekwencji uzyskać najwyższą cenę sprzedaży.

Trzeba pamiętać, że każda oferta ma konkurencję – inne podobne nieruchomości dostępne na rynku – powinieneś zadbać, żeby Twoja, prezentowała się najkorzystniej.

I po co to wszystko?

Techniki Home Stagingu opierają się przede wszystkim na wywoływaniu pozytywnych emocji i odpowiedniego pierwszego wrażenia.

Taka strategia znacznie przyspiesza sprzedaż nieruchomości oraz powoduje uzyskanie najwyższej możliwej ceny. Badania wykazują, że odpowiednie techniki Home Stagingu przyspieszają proces sprzedaży aż o 40% i pozwalają uzyskać końcową kwotę transakcji nawet o kilkanaście procent wyższą.

Współpracuj z profesjonalistą

W obecnych czasach klienci są coraz bardziej wymagający. Jeśli nieruchomość nie wzbudzi zaufania i nie wywoła pozytywnej reakcji u oglądającego już na samym początku, będzie on szukał innych ofert na rynku. Warto więc profesjonalnie przygotować mieszkanie lub dom do sprzedaży przed wystawieniem ogłoszenia – zreperować cieknący kran czy skrzypiące drzwi, ale także pochować rodzinne fotografie i zaaranżować wnętrza zgodnie z trendami.

I dlatego, jako profesjonalne biuro nieruchomości, równolegle do weryfikowania spraw prawnych, wyjaśniamy właścicielowi, jak będzie odebrana jego nieruchomość pod względem wizualnym. Doskonale znamy rynek nieruchomości i oczekiwania kupujących. Wiemy, co jest najbardziej istotne.

Zwracamy uwagę sprzedających także na zapachy, np. odradzamy gotowanie jajek w dniu prezentacji na rzecz upieczenia ciasta drożdżowego i zaparzenia świeżej kawy.

Klienci, którzy decydują się na zakup, oprócz racjonalnych przesłanek jak np. jakość materiałów budowlanych czy czas dojazdu do pracy, praktycznie zawsze mówią, że po prostu czuli się tam dobrze. I to jest klucz do sukcesu, dlatego właśnie o emocje naszych klientów troszczymy się przede wszystkim!

Jeśli Ty również chcesz przyspieszyć sprzedaż swojego mieszkania lub domu – skontaktuj się z nami. Razem odpowiednio przygotujemy i korzystnie sprzedamy Twoją nieruchomość!

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Bonus W. Walasik Spółka komandytowa z siedzibą przy al. Bohaterów Warszawy 34/35, 70-340 Szczecin (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres iod@bonusnieruchomosci.pl.… czytaj więcej