Dlaczego warto współpracować z biurem nieruchomości przy sprzedaży mieszkania

Sprzedaż nieruchomości z pozoru wydaje się łatwa, jednak rzeczywistość często wygląda zupełnie inaczej. Bezpieczna finalizacja transakcji wymaga dobrej znajomości aktualnie obowiązujących przepisów prawa cywilnego i podatkowego. Skuteczna sprzedaż to również w dużej mierze odpowiedni marketing. A to przecież nie wszystkie ważne aspekty, dlatego coraz więcej osób korzysta z pomocy biur nieruchomości.

Doświadczenie na rynku

Wiele osób próbuje sprzedać dom czy mieszkanie na własną rękę, ale często taka sprzedaż trwa latami. Powodem jest brak doświadczenia i nieznajomość rynku. Przeszacowana cena nieruchomości często odstrasza potencjalnych nabywców. Pośrednik, który regularnie realizuje transakcje wie doskonale, jaka cena będzie możliwa do uzyskania. Poza tym, duże znaczenie mają profesjonalne zdjęcia. To jednak nie wszystko, ponieważ na przyciągnięcie uwagi kupujących, ogromny wpływ ma również treść ogłoszenia. Czasy, w których wystarczyło podać liczbę pokoi, metraż i lokalizację, już dawno minęły. Dzisiaj ogłoszenie musi zawierać poprawnie i jasno sformułowany opis oraz odpowiednio zachęcać odbiorcę. Doświadczony agent wie, że język korzyści jest najważniejszy i zna potrzeby grupy docelowej, którą potrafi określić.

Bezpieczeństwo Twoje i transakcji

Bezpieczna sprzedaż wymaga przede wszystkim weryfikacji strony kupującej, co pozwala uniknąć późniejszych komplikacji. Zawierając umowę z biurem nieruchomości masz pewność, że dane i możliwości finansowe kupujących zostaną sprawdzone, dzięki czemu transakcja jest bezpieczna. Do Twojej nieruchomości nie wchodzą przypadkowe, anonimowe osoby, a realnie zainteresowani, których na nią stać. Profesjonalni agenci załatwiają również wszelkie sprawy formalne związane ze sprzedażą, tym samym oszczędzając Twój czas.

Spokój i komfort

Zlecając sprzedaż swojego mieszkania biuru nieruchomości unikniesz stresu, który jest związany z załatwianiem formalności w urzędach czy umawianiem spotkań z potencjalnymi nabywcami, a także prezentowaniem mieszkania osobom, które faktycznie mogą nie być zainteresowane zakupem. Pośrednik nieruchomości potrafi zweryfikować już podczas rozmowy telefonicznej, czy ktoś rzeczywiście jest poważnym klientem. Dla profesjonalisty to chleb powszedni. On nie będzie się denerwował, że ktoś ciągle dzwoni i dopytuje o szczegóły – to jego praca i jeśli pozwolisz się wyręczyć, kilkanaście telefonów dziennie nie będzie Ci zakłócało Twojej.

Wiarygodność oferty sprzedażowej

W obecnych czasach ludzie ufają ekspertom i dotyczy to również klientów kupujących. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości często korzystają z pomocy pośredników. Z tego względu profesjonalne ogłoszenie wystawione przez biuro nieruchomości, wzbudza większe zaufanie niż takie od osoby prywatnej. W ocenie szukających, właściciel nie jest obiektywny i przedstawia swój dom w samych superlatywach, dlatego nie jest wiarygodnym sprzedawcą. Kupujący są dzisiaj zapracowani, cenią swój czas i wygodę, więc znalezienie odpowiedniej nieruchomości zlecają profesjonalistom. Dlatego weź pod uwagę również ten fakt, jeśli chcesz korzystnie i bezpiecznie sprzedać swoje mieszkanie, dom czy działkę.

Poznałeś najważniejsze zalety wynikające z usług profesjonalnych agentów nieruchomości. Możesz próbować zrobić wszystko sam, ale zastanów się, czy nie lepiej zlecić to zadanie ekspertom, którzy zapewnią Ci pożądane efekty.

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Bonus W. Walasik Spółka komandytowa z siedzibą przy al. Bohaterów Warszawy 34/35, 70-340 Szczecin (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres iod@bonusnieruchomosci.pl.… czytaj więcej